مسافرت در دوران بارداری

مطالعات نشان می دهد، در صورتی که حاملگی بدون عارضه باشد، سفر کردن اثر مضری بر روی آن ندارد

سفر با هواپیما خطر خاصی ایجاد نمی کند به شرط این که فشار هوا در داخل هواپیما کاملاً تنظیم شده باشد.

{slider آمادگی و بهترین موقع برای مسافرت در دوره بارداری}

آمادگی و بهترین موقع برای مسافرت در دوره بارداری :

به نظر می رسد بهترین زمان برای مسافرت بین هفته های 14 و 28 اواسط دوره بارداری می باشد. شرایط اضطراری بارداری (نیازهای اورژانسی) اغلب در سه ماهه ی اول و سوم رخ می دهد. پس از هفته ی 28 ممکن است جابجایی و نشستن بلندمدت برای شما دشوار باشد.

{slider سفرهای طولانی با اتومبیل در دوره بارداری}

سفرهای طولانی با اتومبیل در دوره بارداری :

هر روز مقدار کمی  در هنگام مسافرت با اتومبیل، رانندگی کنید. بهتر است رانندگی در هر روز بیشتر از 5 یا 6 ساعت طول نکشد. مطمئن شوید که هر بار کمربند ایمنی خود را ببندید، حتی اگر اتومبیل شما دارای کیسه هوا باشد. برنامه ریزی کنید تا توقف های متعددی داشته باشید تا کمی قدم زده و پاهای خود را دراز کنید.

{sliderآمادگی برای سفرهای هوایی در دوره بارداری}

آمادگی برای سفرهای هوایی در دوره بارداری :

در آخرین ماه بارداری در برخی خطوط هوایی داخلی مسافرت ممنوع است یا اینکه نیاز به داشتن مجوز پزشکی کرده اند، برخی دیگر مسافرت را پس از هفته 36 بارداری ممنوع نموده اند. اگر شما قصد یک پرواز بین المللی را دارید، معمولاً محدودیت مسافرت با خطوط هوایی بین المللی زودتر از این زمان است.

تا حد ممکن شما می توانید مراحل زیر را برای کمک به راحتی در مسافرت هوایی، دنبال کنید:

  • از مصرف غذاهای نفاخ و نوشیدنی های گازدار قبل از پرواز خودداری کنید.
  • اگر می توانید، یک صندلی کنار راهرو را رزرو کنید، زیرا بلند شدن و دراز کردن پاها در طول پرواز راحت تر است.
  • اگر شما مستعد تهوع هستید، پزشک شما ممکن است بتواند، داروی ضد تهوع تجویز نماید.
  • در تمام مدت پرواز کمربند ایمنی خود را ببندید. کمربند ایمنی باید در زیر شکم و روی استخوان لگن بسته شود.

{slider آمادگی برای سفر به خارج از کشور در دوره بارداری}

آمادگی برای سفر به خارج از کشور در دوره بارداری :

اگر قصد مسافرت به خارج از کشور را دارید، پزشک شما می تواند در ارتباط با اجرای مراحل قبل از سفر راهنمایی کند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید آیا سفر به خارج برای شما بی خطر است. در هنگام بارداری، بهتر است به مناطقی سفر کنید که همانند آفریقا و آمریکای جنوبی و مرکزی خطر مالاریا وجود ندارد.  

{slider آمادگی برای سفرهای طولانی از کشور در دوره بارداری}

آمادگی برای سفرهای طولانی از کشور در دوره بارداری :

اطمینان حاصل شود برای مناطقی که از نظر بهداشتی در وضعیت مناسبی نیستند
  • آب های معدنی از آب های نجوشیده سالم تر هستند، ولی به علت اینکه هیچ استانداردی برای آب های معدنی وجود ندارد، هیچ تضمینی نیست که این آب ها عاری از میکروب های بیماری زا باشند. نوشیدنی های گازدار تهیه شده با آب جوشیده برای نوشیدن بی خطر می باشند.
  • سالم ترین آب برای نوشیدن، آبی است که به مدت 1 دقیقه جوشیده باشد (3 دقیقه در ارتفاع بالاتر از 2000 متر).
  • از سبزی ها و میوه های تازه تا زمانی که پخته یا پوستشان کنده نشده است، اجتناب کنید.
  • از یخ های ساخته شده از آب های غیرجوشیده در نوشیدنی خود استفاده نکنید. همچنین لیوان هایی را به کار نبرید که ممکن است با آب غیرجوشیده شسته شده باشند.
  • ماهی و گوشت نیم پخته و کنسرو مصرف نکنید.

{slider شدت صدای بیش از حد در پروازهای هوایی}

شدت صدای بیش از حد در پروازهای هوایی :

کابین هواپیما می‌تواند در هر نقطه، از محدوده 60 تا 100 دسیبل سر و صدای داشته باشد و بخصوص هنگام برخاستن بلندتر است. با استفاده از گلوله‌های پنبه‌ای و یا گوش بندهای کوچک ممکن است به کاهش سطح شدت صدا در نوزاد خود کمک کنید و با این کار حتی شرایط خوابیدن یا استراحت را برای فرزند خود آسان‌تر کنید.

{slider استرس و ناراحتی پرواز به همراه کودک}

استرس و ناراحتی پرواز به همراه کودک :

ما مطمئن نیستیم کدامیک از این دو حالت بیشتر باعث استرس می‌شود: مسافری که برای اولین بار متوجه می شود کنار نوزاد گریان شخص دیگری خواهد نشست، و یا اینکه والدین آن نوزاد باشد. دراغلب اوقات کودکان نوپا به دلیل محدودیت دچار بی‌تابی و ناراحتی می شوند

{slider مشکلات مرتبط با گوش در پروازهای هوایی}

مشکلات مرتبط با گوش در پروازهای هوایی :

بسیاری از نوزادان هرگز کوچکترین نشانه ای از ناراحتی را نشان نمی دهند.

هر کدام از شما که قبلا تجربه پرواز داشته‌اید می دانید که گوش‌ها می‌توانند به تغییرات ناشی از فشار بسیار حساس باشند. دلیل اینکه گوش خارجی از گوش میانی توسط یک غشاء نازک به نام پرده صماخ جدا شده است. ایجاد اختلاف فشار در دو طرف این غشا باعث احساسی می‌شود که حدود یک سوم از مسافران (کودکان بیشتر از بزرگسالان) شنوایی گنگ موقتی، ناراحتی و یا حتی درد را تجربه کنند. متاسفانه، گرفتگی بینی یا سرماخوردگی می تواند احتمال مشکلات گوش در نوزاد را افزایش دهد.
در بزرگسالان جویدن آدامس یا خمیازه کشیدن اغلب  برای بازگشت فشار گوش میانی به حالت توازن و طبیعی کافی است. شاید بخشی از دلیل این که چرا کودکان نسبت به بزرگسالان در مورد گوش خود بیشتر شکایت می‌کنند این است که جویدن آدامس گزینه ساده‌ای نیست و ما باید هنوز به نوزاد تم توانیم بگوییم خمیازه بکشد.
اگر بچه شما سرما خورده است و عفونت گوش دارد، در مورد آن با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید که آیا شما نیاز به مسکن ضددرد نوزاد دارید. متاسفانه، ثابت نشده است که ضداحتقان‌ها بتوانند کمک کنند، و در واقع برای استفاده در نوزادان توصیه نمی شوند. برای کودکان مبتلا به ناراحتی شدید گوش همراه با سرماخوردگی و یا عفونت گوش، به سادگی می‌توان گفت بهترین راه این است که در صورت امکان، پرواز را به تعویق بیاندازید. اگر شما نمی‌توانید برنامه سفر خود را به دلیل سرماخوردگی لغو نمایید، فقط آگاه باشید زمانی که شما پرواز می‌کنید، احتمال بروز درد گوش بیشتر خواهد بود.

 

{slider گریه در ارتفاع بالا پروازهای هوایی}

گریه در ارتفاع بالا پروازهای هوایی :

در تمام سنین نوزادان به دلایل مختلفی گریه می‌کنند، در محدودیت فضای هواپیما هنگامی که در تلاش برای آرام کردن گریه کودک خود هستید، سعی کنید  خونسردی خود را حفظ کرده و کنترل اوضاع را در دست بگیرید و موارد احتمالی همیشگی را بررسی کنید:

نوزاد شما گرسنه، خیس یا کثیف، سرد یا گرم و یا بی حوصله است؟

اگر این موضوع را بررسی کردید، کرکره پنجره را بسته نگهدارید؛ اگر نوزاد شما طالب تماشای منظره‌ای است، چشم‌اندازی را در خارج از پنجره یا در صفحات مجله هواپیمایی به او نشان دهید.
اگر نتوانستند با هیچ یک از این روش‌ها باعث آرام شدن نوزاد کنید، سعی کنید اجازه ندهید که چند نگاه زشت شما را اذیت کند و مطمئن باشید که بسیاری از مردم با والدین نوزاد گریان همدردی می‌کنند. علاوه بر این، هر کسی زمانی نوزاد بوده و بسیاری زمانی در گذشته در مجامع عمومی مجبور به تلاش برای آرام کردن نوزادی بوده‌اند، بعید است شما با چنین افرادی روبرو نشده باشید، در نهایت، آنها شما را درک خواهند کرد.

 

{slider مکیدن راهی برای دور شدن از ناراحتی در پروازهای هوایی}

مکیدن راهی برای دور شدن از ناراحتی در پروازهای هوایی :

یک جایگزین عملی و واقعی  برای روش سنتی جویدن آدامس وجود دارد که برای از بین بردن فشار گوش در نوزادان کارایی خوبی دارد و این جایگزین عمل مکیدن می‌باشد.
متخصصین اطفال، معمولا به طور یکسان بطری، پستان یا پستانک را هنگام برخاستن و فرود اولیه هواپیما که تغییرات فشار در داخل کابین به بیشترین حد می رسد، را پیشنهاد می‌کنند. دقت کنید که به کاهش ارتفاع و نه نشستن هواپیما اشاره کردیم. دلیلش این است که تغییر فشار به طور معمول بسته به ارتفاع پرواز به اندازه نیم ساعت یا بیشتر قبل از فرود قابل ملاحظه‌تر است.
اگر عمل مکیدن، گریه فرزند شما را قطع نکرد و همچنان ناراحت به نظر می‌رسد، آرامش خود را حفظ کرده و سعی کنید گوش او را مالش دهید و یک آواز تسکین دهنده بخوانید. حتی اگر شما بفهمید هیچ چیزی فرزند شما را تا رسیدن به زمین سفت (یعنی فشار هوای طبیعی) آرام نمی‌کند، به خودتان یادآوری کنید که شما هر کاری که می‌ توانستید انجام داده اید.

{/sliders}

نوشته‌های پیشین
مشکلات پوست در دوره بارداری
نوشته‌ی بعدی
شیر مادر برای تغذیه نوزاد

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست