آزمایشگاه کودکان و اطفال در کرج کجاست؟ با آدرس و تلفن

آزمایشگاه کرونا در کرج به همراه آدرس و تلفن
فوریه 14, 2021
آزمایشگاه خون
آزمایشگاه خون خوب در کرج کجاست؟ با آدرس و تلفن
مارس 25, 2021

آزمایشگاه کودکان و اطفال در کرج کجاست؟ با آدرس و تلفن

آزمایشگاه کودکان در کرج

آزمایشگاه کودکان در کرج

آزمایشگاه ها معمولا اماکنی هستند که اختصاصی عمل نمی کنند. بر فرض مثال در یک آزمایشگاه کودکان و بزرگسالان شما هم می توانید آزمایش فشار خون، تعیین گروه خونی، آزمایشات مربوط به ازدواج و…را بدهید و هم می توانید آزمایشات زمان بارداری را انجام دهید.

با این وجود گاهی اوقات به منظور ارائه خدمات بهتر و تخصصی تر، یک آزمایشگاه به صورت تخصصی به یک کار اختصاص پیدا می کند. این موضوع به دو شکل می تواند بروز پیدا کند. در نوع اول آزمایشگاه در کنار دیگر خدمات عادی که برای افراد ارائه می دهد، بخشی را مختص یک فعالیت و یا یک نوع بیماری مثلا سرطان، ایدز، بزرگسالان، کودکان و…اختصاص می دهد. در نوع دوم آزمایشگاه به دلیل کمبود نیرو و یا وسعت فضا فقط سعی می کند تا یک مورد را به صورت تخصصی دنبال کرده و خدماتش را تنها معطوف به همان موضوع کند.

آزمایشگاه شبانه روزی بهبد یکی از همین آزمایشگا کودکان در کرج است که ویژگی های خاصی نیز دارد. در ادامه به برخی از این ویژگی ها می پردازیم تا ههرچه بهتر و بیشتر با آن آشنا شوید.

 

ویژگی های آزمایشگاه کودکان

 

1-دقت و تمرکز در کار مسئولان و پزشکان

 

داشتن بالاترین میزان تمرکز در کار برای افرادی که در آزمایشگاه مخصوص کودکان در کرج کار می کنند، یکی از مهم ترین ویژگی ها و خصیصه های آزمایشگاه های کودکان و همچنین مسئولان، پزشکان و پرسنل مسئول جمع آوری نمونه است. همان طور که می دانید کودکان قشر ضعیف جامعه هستند و در صورت آن که جواب آزمایششان اشتباه شود، احتمال تجویز روش درمانی و داروی اشتباه برایشان زیاد است.

بنابراین بهترین کار و بهترین گزینه آن است که افراد حاضر در آزمایشگاه کودکان در کرج نهایت دقت و عملکرد خود را به کار گیرند تا صحیح ترین نتیجه ممکن را ارائه کنند.

 

2-ایجاد ارتباط مناسب با مراجعین

 

همان طور که گفته شد در آزمایشگاه مخصوص کودکان در کرج، عموما سن مراجعین از 12 سال بیشتر نیست، یعنی تمام مراجعین به این نوع از آزمایشگاه در سنین زیر نوجوانی هستند. به همین دلیل است که باید پرسنل آزمایشگاه و به خصوص افراد نمونه گیر و مسئولان پذیرش بتوانند ارتباط بسیار خوب وهمچنین نزدیکی را با کودکان برقرار کرده و استرس آن ها را به حداقل مقدار ممکن برسانند.

 

آزمایشگاه کودکان در کرج

 

3-رعایت بهداشت در آزمایشگاه کودکان

 

رعایت کردن بهداشت در هر آزمایشگاه و مرکز درمانی امهیت بسیار زیادی دارد، اما این اهمیت در آزمایشگاه مخصوص کودکان در کرج بسیار بیشتر است، زیرا مراجعین و بیماران همگی کودک، نوزاد و خردسال هستند که سیستم ایمنی ضعیف تری را نسبت به افراد بالغ دارند.

 

4-بررسی مرحله به مرحله کار

 

آزمایشات انجام گرفته بر روی هر نمونه ای قطعا شامل یک مرحله نیست و نیاز به چندین مرحله آزمایش و تجزیه و تحلیل نتایج دارد. در مورد آزمایشات مربوط به کودکان و افراد کم سن و سال این مراحل باید با دقت بسیار بیشتری انجام شوند تا احتمال هرگونه خطا در جواب آزمایش به صفر برسد؛ زیرا هر خطا در جواب آزمایش می تواند خطای پزشک در تجویز دارو را در پی داشته باشد که مسلما نتایج زیان باری خواهد داشت.

 

5-تنوع روش های نمونه گیری

 

کودکان و خردسالان به صورت پیش فرض از فضای مطب، آزمایشگاه کرونا و بیمارستان واهمه دارند. همین موضوع باعث شده است تا تقریبا تمام والدین برای بردن کودکان به این اماکن دچار مشکل شوند که معمولا هم با گریه و داد و مقاومت های کودک به اتمام می رسد. آزمایشگاه های مخصوص کودکان در کرج و در هر قسمت دیگری از شهرهای بزرگ معمولا این امکان را به وجود می آورند که برای فرایند نمونه گیری متخصص مورد نظر به خانه فرد رفته و نمونه کودک را بگیرد و یا در صورت نبودن چنین امکانی، به والدین کودک نحوه نمونه گرفتن را آموزش می دهند؛ اما نمونه هایی که توسط والدین کودک گرفته می شوند معمولا شامل ادرار و مدفوع هستند و نمونه های خونی را نمی توان به این روش جمع آوری کرد.

 

سخن پایانی در مورد آزمایشگاه کودکان

 

با توجه به ویژگی هایی که برای آزمایشگاه شبانه روزی بهبد مطرح شد، متوجه شدیم که کار با قشر کودک، خردسال، نوزاد و نونهال می تواند نیازمند تجربه و همچنین مهارت و دانش بیشتری است. اما به صورت کلی، مراجعه به یک آزمایشگاه کودکان تخصصی بنا به دلایل ذکر شده می تواند در نتیجه و برایند کار تاثیر بسیار بهتری بگذارد. در واقع به طور کلی می توان گفت که برای هر کاری وقتی به مرکز تخصصی همان کار مراجعه شود، کار به شکل بهتری ادامه پیدا خواهد کرد.