آزمایشگاه کرونا در کرج به همراه آدرس و تلفن

دسته بندی نشده

از زمانی که کرونا در دنیا رواج پیدا کرد و به اصطلاح پاندمیک شد حدود یک سال می گذرد. این اتفاق موضوعات بسیار زیادی را به شکل بنیادی تغییر داد، قربانیان بسیار زیادی نیز گرفت و هر کدامشان عزیزان و بستگان زیادی داشتند. در این مسیر وظیفه هر انسانی عمل به پروتکل های بهداشتی بوده و هست. امروز قرار نیست تا در مورد پروتکل های بهداشتی صحبت کنیم، بلکه می خواهیم تا در مورد آزمایشگاه کرونا در کرج اطلاعاتی را به شما بدهیم تا در هنگام مواجه با این بیماری و نیاز به آزمایشگاه، نیازی به گشتن و پیدا کردن آزمایشگاه مناسب در آن شرایط استرس زا نداشته باشید.

آزمایش تشخیص کرونا

در حال حاضر که بیماری کویید 19 به صورت پاندمی در آمده است؛ سریع ترین و مطمئن ترین راه تشخیص آن همان گرفتن آزمایش است. آزمایشی که می تواند وجود این بیماری را تشخیص دهد به نام تست PCR شناخته می شود. این تست از دو طریق بررسی بزاق بینی و همچنین بررسی مدفوع انجام می شود. در حال حاضر در آزمایشگاه های ایران و جهان، در حدود 90 درصد از طریق تست بزاق دهان این آزمایش را انجام می دهند.

در آزمایش PCR، نمونه بزاق بیمار را با استفاده از سوآپ از دهان یا بینی او استخراج می کنند. در قدم بعدی با کیت های آزمایش ویروسی که شباهت زیادی به ویروس سارس-کووید یا همان کرونا دارد را با استخراج و همچنین تکثیر ژنی زیاد می کنند تا بتوانند به صورت 100 درصد از نتیجه آزمایش مطمئن شوند. بعد از 24 ساعت نتیجه قطعی آزمایش معلوم می شود و می توان با اطمینان گفت که آیا فرد مبتلا به ویروس کویید 19 هست یا خیر.

ویژگی های یک آزمایشگاه خوب

یک آزمایشگاه در حالت کلی بایستی دارای برخی از ویژگی ها باشد که بتواند نمره لازم برای قبولی در ارزیابی های وزارت بهداشت را به دست بیاورد؛ اما هر آزمایشگاه معمولی نمی تواند به عنوان یک آزمایشگاه تشخیص کرونا هم مورد قبول واقع شود. در ادامه برخی از ویژگی هایی که یک آزمایشگاه تشخیص کووید 19 دارد را برایتان بازگو خواهیم کرد.

1-تهویه مناسب

همان طور که می دانید یکی از اندام ها و ارگان هایی که کووید 19 آن را درگیر خودش می کند، اندام های تنفسی همچون ریه ها هستند. این موضوع اهمیت تنفس هوای تازه و تمیز را به خوبی روشن می کند. به همین دلیل غالبا آزمایشگاه هایی در کرج مورد تایید قرار گرفته اند که این امکان را دارند.

2-تخصص پرسنل

پرسنل زیادی در هر یک از آزمایشگاه های کرج در حال فعالیت هستند. معمولا کووید 19 یا همان کرونا بیماری نیست که افراد مشغول به کار در آزمایشگاه هر روز با آن روبرو شوند؛ به همین دلیل هم بایستی تمامی پرسنل و کارمندان آن آزمایشگاه دوره آشنایی و چگونگی مقابله با این بیماری را بگذرانند تا بتوانند یکی از آزمایشگاه های منتخب برای تست ویروس کرونا شناخته شوند.

 

آزمایشگاه کرونا در کرج

 

3-فضای اختصاصی

مسلما در دوران پاندمیک کرونا، دیگر بیماری ها از بین نرفته اند و بیمارانی که در این دوره خود را قرنطینه کرده اند، ناچار هستند تا برای آزمایشات مختلف به آزمایشگاه های کرج مراجعه کنند. در این میان اگر فضای در نظر گرفته شده برای تست کرونا با تست های معمولی آزمایشگاه کرج یکی باشد، می تواند باعث شیوع هرچه بیشتر بیماری در افراد شود.
به همین دلیل است که بایستی یک فضای اختصاصی برای انجام تست های بیماران کرونایی در نظر گرفته شود، تا هم کار راحت باشد و هم میزان پاندمی بیماری بیشتر از آن چه که هست، نشود.

4-تجهیزات

همان طور که قبلا نیز گفته شد، در آزمایشگاه کرونا در ابتدا دستور عکس برداری از ریه و همچنین آزمایش خون برای چکاپ بیمار صادر می شود. اگر در این دو آزمایش مورد مشکوکی مشاهده شود، به سراغ آزمایش PCR می روند. به همین دلیل است که یک آزمایشگاه کرونا در کرج بایستی دارای تجهیزات متنوع و بسیاری باشد تا بتواند تمام نیازهای بیماران را برآورده سازد.

سخن پایانی

مواردی که بیان شد تنها چند مورد کوچک در تعیین کیفیت لازم آزمایشگاه شبانه روزی بهبد بود که بایستی هر آزمایشگاه منتخبی آن را داشته باشد. از لحاظ وزارت بهداشت و همچنین سازمان ارزیابی کیفی آزمایشگاه ها، مولفه های کوچک و بزرگ بسیاری نیز هستند که بایستی یک آزمایشگاه معمولی داشته باشد تا بتواند به عنوان آزمایشگاه تشخیص کرونا مورد تایید واقع شود.

نوشته‌های پیشین
نحوه برخورد با کودک مشکوک به بیماری COVID-19
نوشته‌ی بعدی
آزمایشگاه کودکان و اطفال در کرج کجاست؟ با آدرس و تلفن

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

فهرست